Ajax Hub Plus тепер ще бездротовіша сигналізація.

image.title
Буквально кілька днів тому на українському ринку з’явилися охоронні прилади нового покоління Ajax Hub Plus. Поки що вони доступні лише обмеженому колу осіб, проте незабаром з'являться у вільному доступі на ринку. Наші партнери з компанії "Ajax Україна" люб'язно запропонували нам один із цих чудових охоронних приладів на тест.

У чому особливість Ajax Hub PLUS

Всім відомо, що компанія Аякс при виробництві своїх охоронних приладів спирається на зручність, простоту та надійність. Для того щоб забезпечити можливість охорони по двох каналах даних, в новому охоронному приладі Ajax Hub Plus крім GSM зв'язку та проводового Ethernet інтерфейсу було додано Wi-Fi. Тепер ви зможете організувати додатковий канал зв'язку, навіть якщо немає можливості підвести інтернет кабель до охоронного приладу. При цьому LAN інтерфейс нікуди не подівся, якщо є доступ до кабелю – можна підключити Hub до дротового інтернету. Друга особливість – це наявність можливості встановлення другої сім карти – це по суті додає вашому охоронному приладу четвертий канал зв'язку, який буде корисний у випадку, якщо у вашого основного мобільного оператора якісь неполадки зі зв'язком. Також нові охоронні пристрої тепер можуть працювати в мобільних мережах 3G. Це не гонка за модними трендами, просто якщо у вас є покриття 3G у місці встановлення приладу – Hub буде зраджувати події набагато швидше.

Розпакування Ajax Hub Plus

Упаковка та комплектація у нового Hub Plus майже ідентична тій, що були у звичайному Hub, але є одна відмінність – у комплекті у Hub Plus дві Sim-карти, приємно що виробник задумався про таку дрібницю. Зовні новий прилад абсолютно ідентичний старому, але тільки доти, доки не відкриємо кришку-кріплення. Внизу бачимо наклейку з іншим маркуванням та два слоти під Sim-карти. В іншому жодних відмінностей немає.

Підключення та перевірка можливостей

При підключенні Ajax Hub Plus відразу пропонується підключитися до доступних бездротових мереж, що ж підключимо нашу сигналізацію до Wi-Fi Відразу після підключення до Wi-Fi прилад сам скачав і встановив свіжу прошивку - видно, що продукт бурхливо розвивається. Після введення пароля під час перегляду властивостей Hub PLUS можна переглянути рівень Wi-Fi через програму. Наявність такої можливості безперечно радує, проте нам захотілося перевірити наскільки далеко ловитиме Wi-Fi цього охоронного приладу, результати тестів такі:
  1. всередині приміщення новий Ajax Hub Plus легко ловить через бетонну стіну, там, де смартфон вже не ловить, через 2 бетонні перекриття Wi-Fi вже не ловив;
  2. на вулиці при прямій видимості Hub Plus ловив у нас на відстані 68 метрів у прямій видимості, після цього у нас закінчилася пряма видимість, за рогом сусіднього 5-поверхового будинку вже не ловив.
Наявність Wi-Fi зазвичай говорить про підвищене енергоспоживання, ми вирішили перевірити скільки проживе новий хаб від батареї. Сухою цифрою ми вас не здивуємо, не порадуємо, не засмутимо, проте якщо ми проведемо порівняння зі звичайним Ajax HUB - це буде вже трішки цікавіше. Для проведення тесту до кожного пристрою підключили один датчик відкриття DoorProtect і один датчик руху MotionProtect. Після цього повністю заряджені пристрої відключили від мережі 220В. Для проведення тесту обидва прилади були підключені тільки через інтернет, відповідно новий хаб Wi-Fi, а старий через дротовий Ethernet. Результат здивував нас:
    • час розряду Ajax Hub до 20% склало 6 годин 10 хвилин, ще 1 годину та 50 хвилин пройшло до повного розряду та потри зв'язки з ППК. Разом загальний час автономної роботи становив 8 годин;
    • час розряду Ajax Hub Plus до 20% склало 18 годин 20 хвилин, ще 4 години та 40 хвилин пройшло до повного розряду та потри зв'язки з ППК. Разом загальний час автономної роботи становив 23 години.
Судячи з опису в двох приладах встановлені акумулятори однакової ємності, проте на Hub Plus встановлена більш нова версія прошивки, можливо, триваліший термін автономної роботи пов'язаний з саме прошивкою. Природно отриманий результат носить суто порівняльний характер, оскільки в обидва прилади були вставлені Sim-карти, насправді в обох приладів термін автономної роботи буде менше.

Висновки

Новий охоронний прилад Ajax Hub Plus – це корисне оновлення лінійки охоронного обладнання AJAX, наявність Wi-Fi та двох SIM карток дозволяють забезпечувати охорону більш складних об'єктів ніж раніше. Слід зазначити, що новий Hub PLUS не є заміною звичному Hub, а лише розширює модельний ряд - якщо у вас є хоч найменша можливість підключити ваш охоронний прилад до інтернету кабелем - підключайтеся до проводового інтернету, так надійніше. Бездротове з'єднання Wi-Fi слід використовувати лише в тому випадку, коли кабель підвести не виходить. Компанія ТОВ "Форсаж-Юг" є офіційним представником торгової марки Ajax на півдні України. Якщо вам необхідно купити бездротову сигналізацію звертайтесь до нашого інтернет магазину agent-007.com.ua