Автономні сонячні системи безпеки як новий етап розвитку охоронної техніки

image.title

Що таке автономні охоронні системи?


Автономні охоронні системи – це сукупність пристроїв та приладів, які забезпечують захист будинків/виробничих приміщень без зв'язку із центральним пультом.
У разі проникнення сторонніх на територію спрацьовують спеціальні сповіщувачі, які запускають тривожний звуковий та світловий сигнали. Крім цього, "автономність" передбачає використання незалежного джерела живлення для роботи пристрою. У більшості випадків для цього використовують звичайні акумулятори, але бувають ситуації, коли потрібний контроль територій, не підключених до електрики (наприклад, поле).
Спеціально для таких об'єктів розробники впровадили альтернативні джерела енергії для охоронних систем – сонячні батареї.


Різновиди охоронних пристроїв із сонячними елементами живлення
Як джерело живлення сонячну енергію почали широко використовувати у 20 столітті. За цей період її перевагами оцінили як великі підприємства, а й приватні особи. Сонячні батареї екологічні та безпечні для навколишнього середовища та людини, мобільні та економічні. Сьогодні існує кілька видів пристроїв для охорони територій, що використовують енергію сонця.

Датчики руху на сонячній енергії
Обладнання призначене для використання в системах охорони складських приміщень, відкритих ділянок, будинків, будівель та дач. Як джерело енергії використовується сонячна батарея. Такий акумулятор не тільки витрачає енергетичні ресурси для роботи приладів, а й постійно їх накопичує. Час роботи датчиків руху безпосередньо залежить від потужності та ємності самої батареї.
Принцип дії ґрунтується на спрацьовуванні спеціального чутливого елемента, який реагує на будь-які рухи. Саме він відповідає за передачу сигналу на ресивер, у якому відбувається замикання ланцюга. Крім автономності датчик повинен мати значну дистанцію передачі сигналу тривоги на приймач, оскільки основним середовищем використання таких пристроїв є віддалені ділянки. Після передачі сигналу тривоги приймач включається звуковий сигнал чи освітлення. Саме наші датчики мають такі характеристики, а саме дистанція виявлення об'єкта до 20м, дальність роботи з ресивером до 800м, передачі сигналу тривоги бездротовим каналом зв'язку 433 MHz.
Установка датчиків руху на сонячній енергії економічний і вигідний варіант, оскільки такі елементи мають низку додаткових переваг.

До них насамперед відносять: простий монтаж, легке обслуговування, міцний металевий корпус;

безперебійну роботу;
автоматичний режим роботи;
стійкий зв'язок за будь-яких погодних умов;
екологічну безпеку системи;
можливість використання на віддалених об'єктах, де немає електромережі;
Крім цього, датчики такого типу дозволяють заощаджувати на покупці додаткових пристроїв для встановлення електричних джерел живлення.

Активні інфрачервоні сповіщувачі з автономним джерелом енергії та підзарядкою від сонячної батареї
Основне завдання цього типу пристроїв - периметральна охорона ділянки, будинку і т.д. від незареєстрованого доступу. Пристрій складається з приймача та передавача. Передавач випромінює інфрачервоний промінь приймача.
Принцип роботи заснований на перетині людиною невидимої лінії з інфрачервоних променів, у цей момент приймач не бачить промінь, внаслідок чого посилає сигнал тривоги на ресивер. Плата керування включає сигнал тривоги або освітлення. Основними параметрами вибору сповіщувача є кількість інфрачервоних променів і дальність дії. Розрізняють однопроменеві, двопроменеві, трипроменеві активні інфрачервоні сповіщувачі. Чим більше променів, тим вище стійкість пристрою до помилкових спрацьовувань.
Дальність дії, теж важливий параметр. Чим вища робоча відстань між приймачем і випромінювачем, тим більшу за площею ділянку ви можете забезпечити охоронною. Наші бар'єри мають значні характеристики: є трипроменевими, відстань детекції до 120м, дальність передачі сигналу тривоги на ресивер до 1000м, передача сигналу тривоги бездротовим каналом зв'язку 433MHz.

Датчик диму з автономним джерелом енергії та підзарядкою від сонячної батареї
Датчики диму призначені для запобігання спалаху в приміщенні. Пристрої даного виду повинні мати підвищену надійність і точність, оскільки від цих параметрів безпосередньо залежить життя людини. У разі несвоєчасного сигналу тривоги від датчика виникнення пожежі можуть постраждати люди. Принцип роботи заснований на попаданні диму у вбудовану оптичну камеру датчика, в якій проходять інфрачервоні промені, викликаючи тим самим відображення інфрачервоного променя і спрацьовуванням тривоги. Наші датчики диму є автономними не тільки завдяки вбудованому акумулятору та сонячній батареї, але і вбудованій сирені, яка дозволяє датчику подати сигнал тривоги не тільки на ресивер, а й безпосередньо включити звуковий сигнал для попередження людей, що знаходяться в одному приміщенні з датчиком. Крім цього датчик передає сигнал тривоги ресиверу бездротовим каналом зв'язку 433MHz на відстані до 300м.

Ресівер
Ресивером називають плату управління, яка приймає сигнали тривоги від датчиків і замикає контакт реле, щоб увімкнути сирену або інший пристрій для попередження про вторгнення.

Існує велика кількість ресиверів. Функціонал цих пристроїв заточений під кінцевий результат, а саме передачі сигналу тривоги на пульт спостереження. Наш ресивер є універсальним. Він дозволяє використовувати себе, з сукупністю датчиків, що підключаються, не тільки як автономну систему сигналізації, але і як інтегровану автономну систему в сторонні системи сигналізації і не тільки. Ресивер може контролювати до 8 зон. Кожній зоні можна присвоїти кілька датчиків. Кількість релейних виходів відповідає кількості зон, що дозволяє замкнути реле відповідну зоні, яка подала сигнал тривоги. Дальність роботи з датчиками, бездротовим каналом зв'язку 433 MHz, до 1000м.


Сигналізації на сонячній енергії
Сигналізація, яка для роботи використовує енергію сонця, – це тип охоронної техніки, конструкція якої передбачає наявність спеціального елемента живлення – сонячного світла. Такі моделі довго служать, відрізняються високим рівнем безпеки та сучасним дизайном. Ідеально підійде для приватних будівель, банків та навчальних закладів.

Ефективність охоронних систем на сонячній енергії
Використання альтернативних джерел енергії активно вжито не тільки на виробництвах, а й у приватних господарствах. Якщо раніше такі елементи живлення були досить рідкісним явищем, то зараз їх широко застосовують у різних сферах життєдіяльності. Не стала винятком і техніка, призначена для охорони територій та приміщень. Сонячні батареї в цьому випадку забезпечують більшу ефективність, і при цьому не завдають шкоди навколишньому середовищу, ні людині.

Великий вибір обладнання для охорони периметра з використанням живлення у вигляді панелей на фотоелементах надає інтернет магазин www.agent-007.com.ua .

Пропонований асортимент обладнання підійде для вирішення будь-якого завдання як для дачної ділянки або гаража так і для охорони, наприклад, фермерського угіддя або навіть для охорони приватного ставка.


Як приклад наведемо відеоогляд від креативної команди pipl.ua яка з обережністю ставиться до не перевірених продуктів до тих пір, поки самі не поглянути на обладнання через об'єктив відеокамери.