Самостійний вибір автономної камери відеоспостереження

image.title

Яку камеру вибрати? HDCVI чи IP?

Системи відеоспостереження бувають як професійними, і дуже простими.

Чим відрізняється професійна система відеоспостереження від звичайної? На наш погляд професійна система відеоспостереження – це та система, до проектування, встановлення та настоянки якої доклав руку професіонал.

Але не завжди є сенс витрачати гроші на послуги професіонала, іноді є сенс придбати професійне обладнання, а налаштувати його самостійно.

Системи відеоспостереження поділяються на дві великі категорії:

  • IP системи
  • AHD системи

IP системи відрізняються тим, що кожна камера мережі є незалежним пристроєм, а відеореєстратор є лише засобом запису і централізованого перегляду. Це означає, що якщо прибрати відеореєстратор, IP камери залишаться доступними в мережі і продовжать транслювати зображення в мережу, проте запис на відеореєстратор вестися не буде.

В AHD системах камер залежні від реєстратора, якщо відключити реєстратор, то камери перестануть виконувати свої функції, без відеореєстратора неможливо отримати зображення з таких відеокамер.

З цього випливає, що для реалізації простої системи відеоспостереження слід вибрати IP камеру. Таке рішення дозволить уникнути покупки дорогого реєстратора та жорстких дисків.

На що слід звернути увагу під час вибору IP камери

Розширення

Це найважливіша характеристика будь-якої камери відеокамери. Чим вище роздільна здатність – тим більше деталей можна буде розглянути на відео. Чим вище роздільна здатність, тим краще буде зображення з камери. Однак цей параметр безпосередньо впливає на ціну, не слід відразу купувати камеру з максимально доступною роздільною здатністю, вибір камери з максимальною роздільною здатністю може виявитися невиправданою витратою. На сьогодні стандартом вважаються камери роздільною здатністю 2-3Мп.

Об'єктив та кут огляду

Ці два параметри тісно пов'язані між собою, що менше фокусна відстань об'єктива, то ширший кут огляду камери.

Широкий кут огляду камери дозволить розглянути безліч об'єктів біля камери і покрити велику площу, проте об'єкти, які знаходяться вдалині, будуть видно погано. Так для приміщень та оглядових камер, які встановлені на невеликій висоті стандартом, є камери об'єктивом з фокусною відстанню 2.8мм, що відповідає куту огляду 90°~105°.

Крім камер з фіксованим об'єктивом бувають камери зі змінною фокусною відстанню. Вони дорожчі, проте дозволяють налаштувати кут огляду камери безпосередньо на місці, що забезпечить ідеальне співвідношення між кутом огляду та відстанню, на якій будуть помітні об'єкти на відео.

Підключення до мережі

При підборі IP камери слід звернути увагу на наявність LAN кабелю або кручений пари, в місці монтажу вашої камери. IP камери вимагають підключення до локальної мережі, простими словами – бути підключеними до роутера. Якщо немає можливості підвести LAN кабель до місця встановлення камери, вам слід придбати камеру з вбудованим WIFI. Однак перш ніж покладатися на бездротову камеру – рекомендую підійти до місця встановлення з мобільним телефоном та перевірити чи є покриття WIFI у цій точці.

Якщо є вибір - у камери присутній LAN інтерфейс і є можливість підвести провід від роутера - краще підключати камеру проводом - буде менше гальм при перегляді відео.

Електроживлення IP камери

Незалежно від наявності або відсутності LAN, вам необхідно подати живлення на камеру.

Існує 2 типи живлення IP камер:

  • від зовнішнього блоку живлення;
  • харчування POE.

Живлення від зовнішнього блока живлення – є у будь-яких IP камер. Для живлення на камері присутній такий роз'єм:

Блок живлення може бути в комплекті, однак може бути відсутнім у стандартній комплектації. Зазвичай для живлення IP камери потрібен блок живлення з напругою 12 вольт постійного струму, проте це значення може відрізнятися. Обов'язково ознайомтеся з інструкцією! Якщо подати живлення від невідповідного блоку живлення, ви виведете камеру з ладу.

Живлення по POE - дозволяє передавати дані та здійснювати харчування по одній кручений парі. Таке живлення здійсненне тільки якщо IP камера підтримує такий тип живлення (про це буде написано в інструкції камери) і якщо ваше мережне обладнання (роутер або свитч) можуть здійснювати такий тип живлення. Підібрати та купити POE свитч можна у нашому інтернет магазині agent-007.com.ua.

Запис архіву

Під час організації бюджетної системи відеоспостереження без відеореєстратора слід вибирати IP камеру з можливістю запису на картку пам'яті. Це дозволить переглядати не лише живе відео, а й відео архів.

Крім запису на картку пам'яті ви можете придбати передплату на запис у хмарне сховище. У момент написання статті Dahua пропонує хмарне сховище однієї камери з доступом до архіву за три доби за 2 $ на місяць. Такий варіант кращий, якщо є шанс, що камеру можуть відірвати від місця встановлення і вкрасти місце з картою пам'яті, в такому випадку ви залишитеся без відеоархіву, і не зможете отримати відео з моменту крадіжки самої камери. При цьому картка пам'яті та хмарне сховище не є взаємозамінними сховищами відео. Слід пам'ятати, що хмарне сховище зберігатиме відео лише за наявності працюючого інтернету, якщо ви забули поповнити рахунок або у провайдера ведуться планові роботи – запис у хмарне сховище не буде.

При покупці картки пам'яті не варто йти купувати найбільшу за об'ємом картку пам'яті, IP камери мають обмеження за максимальним обсягом картки, раджу ознайомитися з інструкцією камери, по-друге зверніть увагу на клас картки пам'яті, для камер відеоспостереження рекомендуються картки пам'яті з класом не нижче 10-го.

Висновки

При нинішньому розмаїтті камер відеоспостереження самостійний вибір IP камери є важким, але цілком можливим завданням. Якщо вам потрібна допомога у підборі систем відеоспостереження , звертайтесь до нашого магазину agent-007.com.ua . Якщо вам потрібне проектування та встановлення систем відеоспостереження – звертайтесь до наших спеціалістів у ТОВ Форсаж-Юг.