Біометричний СКУД ZKTeco MA300 при першому наближенні.

image.title

Огляд СКУД.

Навіщо потрібна система контролю доступу?

Уявіть собі такий розвиток подій - ви нарешті закінчили ремонт офісу, повісили люстри, провели інтернет, видраїли після ремонту підлоги - заїжджай і користуйся і насолоджуйся. Однак через 2 дні приходить розуміння що бігати і відчиняти двері всім не дуже зручно. Вирішується все дуже просто - ставимо домофон і начебто як життя має налагодитися, але ... всього через кілька днів стає ясно, що дуже часто доводиться відривати двері своїм співробітникам. Роздати всім ключі – не варіант, як тільки хтось втратить ключ або звільниться – доведеться міняти замки та робити дублікати ключів для всіх співробітників – це довго, дорого та взагалі не технологічно для 21 століття. Рішення – встановлення електронної системи контролю та управління доступом (СКУД). Існує велика різноманітність систем управління доступом. У сьогоднішньому огляді розглянемо біометричну систему контролю доступу – ZKTeco MA300, про яку ми буквально нещодавно згадували коли ділилися новиною про українську прошивку з голосовим супроводом . У цьому огляді системи контролю доступу не буде написано жодного слова про встановлення або налаштування даної системи. Обмовлюся тільки про те, що система абсолютно універсальна і проста в установці та налаштуванні. Натомість будуть описані можливості системи, сюжети використання та її особливості.

Особливості біометричного терміналу

  • Зчитувач відбитків пальців – дозволяє заходити в офіс лише приклавши палець до зчитувача, для кожного користувача можна прописати хоч усі 10 пальців, якщо співробітник пораниться або пошкодить один з пальців.
  • Зчитувач безконтактних карток – кожному користувачеві можна додатково призначити безконтактну картку доступу. Пам'ятайте – карту можна зрадити іншій людині або скопіювати, відбиток пальця – ні.
  • Крутий дизайн у стилі HI-Tech! Таким апаратом не соромно привітати нових клієнтів – відразу видно, що компанія серйозна – співробітники входять до офісу як у крутих американських фільмах.
  • Термінал доступу ZKTeco MA300 виконаний у антивандальному корпусі, що дозволяє встановлювати його як всередині, так і поза приміщеннями.
  • Є можливість підключення до ПК через локальну мережу або через інтернет – дає можливість здійснювати менеджмент користувачів, переглядати історію відвідувань, віддалено відчиняти двері.
  • На відміну від більшості виробників програмне забезпечення є абсолютно безкоштовним.

Використання системи контролю доступу ZKSoftwareMA300

Отже, ви купили ZKTeco MA300 і підключили до електронного замку (підключення може здійснюватися як окремо так і одночасно з домофоном). Після завантаження фірмового ПЗ та додавання користувачів – кожен користувач може проходити в офіс, приклавши палець або безконтактну карту до зчитувача. Можна підключити кілька зчитувачів для різних рівнів доступу, наприклад, в офіс можуть проходити всі співробітники, а на склад лише обмежене коло осіб, така логіка налаштовується у два кліки. Також є можливість налаштувати доступ за часом, наприклад, з 8-00 до 17-00 вечора доступ дозволено всім співробітникам і цілодобово тільки охоронцю та директору. ZKTeco MA300 має вбудовану пам'ять та журнал подій, так що навіть якщо немає підключення до ПК із встановленою програмою - ZKTeco MA300 завжди знатиме кого можна пропускати, а кого – ні. Так само завжди можна сформувати звіт і переглянути історію приходів або деталізацію по окремо взятому користувачеві. Один із співробітників звільнився - жодних нових замків або зміни кодів доступу для всіх інших, просто зайдіть у фірмову програму, та відключіть доступ звільненому співробітнику. Додавання користувачів здійснюється через програмне забезпечення або за допомогою маc-карти. Що дозволяє реєструвати нових користувачів дуже швидко та просто.

Ті нюанси використання, про які ви навряд чи замислювалися

Зчитувач ZKTeco MA300 спроектований і виготовлений таким чином, що може експлуатуватися в складних умовах, за різних обставин. Передбачена можливість реєстрації кількох пальців для кожного користувача, на випадок неможливості відкрити зчитувач пальцем (зайняті руки або взимку неможливо знімати рукавички), передбачена можливість відкривати замок за допомогою безконтактної картки. Відсутність підключення до сервера не загрожує втратою даних, оскільки термінал має вбудовану енергонезалежну пам'ять і може зберігати до 100000 подій. Для підключення живлення термінал контролю доступу вимагає 12В постійного струму, таке ж живлення, яке потрібне для більшості замків, а це означає, що для терміналу дуже просто організувати безперебійне живлення. Просто подайте живлення на замок і термінал від 12В безперебійного джерела живлення, і будьте впевнені, що при відключенні електроенергії ваш електронний контроль доступу продовжить виконувати свої функції незважаючи на всі фокуси вашого РЕСУ. Для керування замком передбачено реле, яке може працювати як у режимі NO так і в режимі NC, час відкриття дверей також налаштовується. Пересічному користувачеві ця абракадабра здасться не зрозумілою, але вам це має сказати тільки про одне – такий термінал може керувати практично будь-яким електронним замком, у якого передбачено зовнішнє керування.

Масштабованість

Компанія виросла – ви відкрили другий офіс чи розширили поточний, як розширити систему? При підключенні кількох таких апаратів, навіть якщо вони знаходяться в різних будинках або навіть різних містах – ви завжди маєте загальну базу користувачів і лише кількома кліками мишки можете призначати права доступу кожному окремому користувачеві або всьому відділу відразу. Також наявність стандартного протоколу дозволяє інтегрувати термінал MA300 з системами контролю доступу інших виробників.

Режими роботи системи контролю доступу

Біометричний зчитувач ZKTeco MA300 може працювати у трьох режимах:

  • З підключенням до ПК через мережу. У такому режимі можна в режимі онлайн додавати/видаляти користувачів, налаштовувати права доступу, переглядати звіти.
  • Синхронізація через флешку USB. Такий тип підключення не вимагає підключення ZKTeco MA300 до локальної мережі, але щоб внести будь-яку зміну або переглянути свіжий звіт, потрібно вставити флешку в зчитувач, а потім у ПК або навпаки.
  • Повністю автономно, нових користувачів можна додавати за допомогою майстер картки, однак у такому повністю автономному режимі для видалення одного користувача може знадобитися видалити всіх користувачів, а потім додати актуальних співробітників заново.

Робимо висновки

Деякі з нас пам'ятають біометричні системи доступу, які вироблялися 8 років тому, в нашому конкретному випадку є досвід використання в офісі системи 5-річної давності, але все одно додатково була встановлена найновіша біометрична система контролю доступу з розпізнаванням відбитка пальця та розпізнаванням геометрії осіб. Можна з упевненістю сказати, що компанія ZKTeco активно розвивається і робить свої пристрої все кращими і кращими (швидшими, пристосованішими, розумнішими). Біометричний зчитувач, який був зроблений 5 років тому відмінно працює досі, новий зчитувач легко інтегрувався з існуючою системою, а швидкість зчитування у нового терміналу зросла, за відчуттями в півтора рази, що говорить про те, що виробник розвиває технології і ви завжди зможете отримати гідне обслуговування та технічну підтримку. Ціна ж при цьому рухається у зворотному напрямку, наприклад ZKTeco MA300 - народний зчитувач із вбудованим контролером коштує абсолютно осудних грошей у порівнянні з тими космічними розцінками на момент, коли ці пристрої тільки входили в нашу країну, актуальну ціну можна подивитися тут . ZKTeco MA300 варто придбати та встановити у себе на об'єкті у разі якщо ви хочете по-справжньому контролювати доступ до свого об'єкта, забезпечити безпеку, контролювати і в той же час дозволити комфортно працювати вашим співробітникам. Для тих, хто зацікавився, пропонується ознайомитися безкоштовно з інструкцією на виріб .

Де придбати систему контролю доступу

Компанія "Форсаж Південь" професійно займається продажем та встановленням систем контролю доступу будь-якої складності та будь-якого масштабу. В тому числі у нас є досвід встановлення та налаштування біометричних систем контролю доступу. Якщо ви хочете прорахувати систему контролю доступу – телефонуйте до нашого офісу, наш спеціаліст проконсультує вас і приїде на огляд об'єкта у зручний для вас час.